Walentynki,  pomysł na prezent.

Walentynki, słowo wywodzące się od angielskiego Valentine’s Day, oznacza coroczne święto zakochanych. Przypada na dzień 14 lutego a jego nazwa pochodzi od świętego Walentego, biskupa i męczennika chrześcijańskiego. Do zwyczajów związanych z tym dniem należy między innymi przesyłanie sobie listów czy kartek z miłosnymi wyznaniami. Do Polski zwyczaj ten trafił stosunkowo późno bo dopiero w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, ale obecnie jest hucznie przez Nas obchodzony.
Do listów z miłosnymi wyznaniami dołączamy drobne upominki. Obecnie bardzo modnym stało się obdarowywanie ukochanej osoby prezentem w postaci walentynkowej sesji fotograficznej. Taka pamiątka będzie latami zdobić Wasze komody, wypełni album miłosnymi historiami, pozwoli cofnąć się pamięcią do minionych lat i ckliwie je wspominać.

Serce na walentynki

W ostatnim czasie sesje walentynkowe stają się coraz bardziej popularne. Już nie tylko zakochani zamawiają sobie sesję walentynkową dla par, ale coraz częściej rodzice czy dziadkowie zamawiają taką sesję dla dziecka czy wnuka. Spotykam się również z zapytaniami o sesję walentynkową dla niego czy dla niej. W ten sposób uciekamy od oklepanych prezentów w postaci kolejnej bransolety, zegarka czy krawatu. W zamian szukamy czegoś co na lata pozwoli utrwalić nasze wspomnienia. Dlatego sesja fotograficzna jest prezentem i dla niej i dla niego – jest prezentem dla każdego!
Zapraszam zatem wszystkich do celebrowania dnia świętego Walentego. Miło mi będzie Was gościć w moim studio. Możemy się również spotkać w plenerze lub w Waszym domu.

walentynki pomysł na prezent

Walentynkowa sesja fotograficzna FAQ

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zwyczaj przekazywania sobie listów i kartek świątecznych z życzeniami miłości na stałe zagościł w naszym kraju. Z biegiem czasu do życzeń zaczęliśmy dołączać drobne prezenty. Dzisiaj bardzo popularne stały się walentynkowe sesje fotograficzne, dla niej, dla niego, dla nich. Utrwalenie swoich najbliższych na zdjęciach stanowi najpiękniejszy prezent i pamiątkę na całe życie.

Gdzie odbywa się walentynkowa sesja zdjęciowa?

Na walentynkową sesję fotograficzną zapraszam do mojego krakowskiego studia przy ulicy Jana Mosdorfa 17. Zdaję sobie sprawę, że pogoda początkiem roku jest nieobliczalna, ale jeśli będzie dla nas łaskawa, plener foto można wykonać również w terenie. Urokliwe zakamarki Krakowa stanowią wyśmienite tło do opowiedzenia Waszych historii. Zapewne Ty również masz własne pomysły na sesję zdjęciową – porozmawiajmy o tym. Na pewno wypracujemy wspólny pomysł i go zrealizujemy :)

Sesja walentynkowa, studio czy plener?

Wielokrotnie jestem pytana, co wybrać? Czy plener foto jest odpowiedni na sesję walentynkową?
Czy lepiej to zrobić w foto studio? Nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie… Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji.
Plener fotograficzny daje więcej możliwości. Studio znacznie ogranicza do przysłowiowych czterech ścian, ale za to można pomagać sobie odpowiednim oświetleniem i akcesoriami takimi jak tła fotograficzne czy blendy. No i zawsze jest ciepło ;)

Sesja walentynkowa w plenerze.

Wiem, że zimowe miesiące nie są najlepszym okresem na walentynkową sesję plenerową. Zimno, deszcz czy wiatr potrafią zniechęcić każdego. Jednak przy odrobienie szczęścia można na tle, jeszcze świątecznie, przystrojonych drzewek, na krakowskim rynku stworzyć niezapomniane kadry z Waszych sesji.
A jeśli aura będzie łaskawa i sypnie odrobiną śniegu możemy zaplanować foto sesję w krakowskich parkach, na starym, urokliwym Kazimierzu czy w Tyńcu.
Musicie jednak pamiętać, że dni zimową porą są krótkie a aparat potrzebuje światła jak ryba wody. Dlatego konieczne jest zaplanowanie naszej sesji w odpowiednich godzinach.
Przygotujcie również cieplejsze ubranie i odzież termiczną.

Sesja walentynkowa w studio.

Walentynkowa sesja w studio to zdecydowanie najlepsza propozycja na tą porę roku. Panuje tutaj intymna atmosfera, której oprawy doda szereg akcesoriów takich jak świece czy palący się kominek. Posiadam w pełni wyposażone studio w oświetlenie i tła fotograficzne. Znajdziemy również czas na rozmowę i filiżankę kawy. Zawsze staram się abyście w studio czuli się bezpiecznie i prywatnie – tak jak we własnym domu.
Jeśli Wasze samopoczucie będzie komfortowe zdjęcia wyjdą naturalne i piękne, a przecież o to nam chodzi :)

Sesja walentynkowa w Twoim domu.

Mogę również wykonać sesje walentynkową w Twoim domu. Domowa sesja ma dla niektórych dużą przewagę – poczucie własnego bezpieczeństwa i komfort to niezaprzeczalnie mocne argumenty.
Dysponuje przenośnym oświetleniem studyjnym, które nie jest aż tak mocne jak to w studio, ale dzięki dodatkowym modyfikatorom światła takim jak blenda czy dyfuzor stworzymy odpowiednią oprawę.
Pamiętaj jednak, że pomieszczenie, w którym wykonamy zdjęcia do sesji nie może być zbyt małe.
Dobrze aby pomieszczenie, w którym będziemy wykonywać sesję walentynkową było jasne, z dużą ilością naturalnego światła. Bo właśnie w naturalności światła kryją się sekrety udanych zdjęć.

Sesja walentynkowa – jak długo trwa?

Staram się aby sesja walentynkowa nie trwała dłużej niż 3 godziny. Będzie to czas na wykonanie zdjęć jak i dopieszczenie makijażu czy fryzury. Znajdziemy również czas na filiżankę kawy i rozmowę. Będzie fajnie, zobaczysz :)

Sesja walentynkowa – jak się do niej przygotować.

Najważniejsze – zastanówcie się czy sesja walentynkowa będzie prezentem dla niego gdy to Ty staniesz przed obiektywem?
Czy też będzie to Wasza wspólna sesja zdjęciowa ? A może to Ty, drogi mężu, będziesz chciał sprawić prezent swojej partnerce i „zafundować” jej sesje walentynkową?
Jeśli w sesji zdjęciowej będzie uczestniczyć para to pamiętajcie aby ubrania do siebie pasowały kolorystycznie. Preferuję osobiście raczej jasne kolory bo takie moim zdaniem lepiej prezentują się na zdjęciach. Starajcie się również aby nie było na ubraniach nadruków i logotypów, no chyba że celowo macie zamiar wystąpić w stroju batmana :)
Jeśli natomiast wybierzecie sesję plenerową pamiętajcie o cieplejszych ubraniach i odzieży termicznej.

Makijaż, a sesja walentynkowa.

Zalecam zastosowanie do sesji walentynkowej mocnego i wyrazistego makijażu. Dobrze jeśli masz swojego wizażystę, który w profesjonalny sposób dobierze odpowiednio podkład, cienie i kolory aby wydobyć w sposób naturalny Twoje piękno. Aparat „lubi” mocny make – up, zapewniam że zdjęcia wyjdą wtedy naturalnie i pięknie.

Fryzjer, a sesja walentynkowa.

Fryzura do sesji walentynkowej powinna wyglądać naturalnie i podkreślać Twoją urodę. Jeśli dobierzesz już strój do sesji fotograficznej pamiętaj również o dopasowaniu do niej uczesania. Skorzystaj z profesjonalnego fryzjera. Jeśli takiego nie posiadasz to z chęcią polecę Ci zaprzyjaźniony salon fryzjerski gdzie doświadczona stylistka doradzi i pomoże w uczesaniu.

Walentynkowa sesja fotograficzna, cena. Czyli co i za ile…

Wszystko zależy jaki rodzaj sesji wybierzesz.
Pakiet podstawowy jest wykonywany tylko w moim studio i kosztuje 290 zł. Zamawiając sesję mini otrzymasz pięć starannie wyselekcjonowanych zdjęć w formie cyfrowych plików poddanych odpowiedniemu retuszowi.
W zestawie będą również odbitki papierowe w rozmiarze 15 x 23 zamknięte w gustownej oprawie. Możesz oczywiście dobrać większą ilość zdjęć z sesji walentynkowej. Koszt każdego dodatkowe zdjęcia to 35 zł.

Sesja zdjęciowa w pakiecie standardowym to koszt 590 zł. Możemy wykonać go w moim studio fotograficznym lub plenerze foto. Możemy również spotkać się u Ciebie w domu. Pamiętaj jednak że za sesję fotograficzną wykonaną u klienta pobieram dodatkową opłatę za dojazd w kwocie 1 zł za kilometr. Ne pobieram dodatkowych opłat za dojazd w obrębie miasta Krakowa.
W ramach sesji otrzymujesz 15 zdjęć w formie cyfrowej oraz odbitki w rozmiarze 15 x 23. Możesz oczywiście dobrać dodatkowe ujęcia w cenie 25 zł sztuka.
Sesja zdjęciowa w pakiecie standardowym jest najczęściej wybierana przez klientów.

Pakiet MAXI to sesja zdjęciowa wybierana głównie dla par. Koszt takiej sesji to 790 zł. Wykonać ją możemy w moim studio fotograficznym, plenerze foto, czy u Ciebie w domu. W cenie otrzymujesz 25 zdjęć w formie cyfrowej i papierowej poddane starannej obróbce i retuszu. Koszt ujęć dodatkowych w tym pakiecie kosztuje 15 zł. Podobnie jak w pakiecie standardowym koszt dojazdu do klienta poza Kraków kosztuje 1 zł za kilometr.

Sesja walentynkowa idealnym pomysłem na prezent.

Jeśli nie wiesz jaki prezent sprawić swojej żonie na św. Walentego podaruj jej voucher na sesję zdjęciową. Jestem przekonana, że każda kobieta marzy skrycie o wykonaniu profesjonalnej sesji zdjęciowej. Będzie to dla nie cudowna przygoda a wspomnienia i fotografie z odbytej sesji pozostaną z nią na długo.

Jeżeli jesteście parą zakochanych i w ten szczególny dla Was dzień jakim są Walentynki zamierzacie podarować sobie wyjątkowy prezent – sesję zdjęciową – zapraszam do siebie. Jestem pewna, że te chwile spędzone przed obiektywem dadzą Wam dużo zabawy i radości. Sesja walentynkowa zostanie pamiątką na długie, bardzo długie lata.

A jeśli Ty, matko, żono, przyjaciółko, będziesz chciała sprawić prezent dla niego i podarować mu siebie w formie apetycznej sesji walentynkowej nic nie stoi na przeszkodzie. Zapraszam do swojego studia na sesję kobiecą. Będzie to wspaniały prezent dla niego i gwarantuję, że Ty sama również poczujesz się wyśmienicie. Do zobaczenia na sesji:)

fotografia kraków

Zawodowo fotografią zajmuję się od 2012 roku, choć już dużo wcześniej pasjonowało mnie zatrzymywanie w kadrach obrazów i tworzenie albumów, do których stale zaglądam. Od zawsze też uwielbiałam pracę z dziećmi, mam wykształcenie pedagogiczne.
To właśnie zawodowe przygotowanie do pracy z najmłodszymi oraz moje hobby ukształtowało mnie jako fotografa rodzinnego i dziecięcego. Spełniam się również w innych dziedzinach fotografii, jednak moja specjalizacja to szeroko pojęta fotografia rodzinna z wyszczególnieniem:

Przed zamówieniem u mnie sesji zapoznaj się z moimi zdjęciami w portfolio i na blogu. Decydując się na współpracę ze mną akceptujesz mój styl pracy, obróbkę którą stosuję, kadry. Pamiętaj też, że nie da się powtórzyć identycznych kadrów, kolorów, światła. Każda sesja jest inna :)